Płyty obornickie mają wiele zalet. Do bardzo dobrej termoizolacyjności, wytrzymałości i odporności na korozję należy dodać bogatą paletę barw i profilowań blach zewnętrznych. To sprawia, że wykończenia z płyt warstwowych prezentują się bardzo efektownie, a magazyny czy hale w niczym nie przypominają typowych obiektów przemysłowych.
Okładzina płyt ściennych dostępna jest z profilowaniem gładkim, rowkowanym, mikroprofilowanym, liniowanym. Płyta dachowa ma zazwyczaj profil trapezowy, który ułatwia odprowadzania deszczu. Zwykle klienci zamawiają panele w tradycyjnych kolorach, tj. białym, ciemnoniebieskim, ciemnozielonym lub błękitnym albo szarym, lecz w ofercie znajdują się także pyty warstwowe czerwone oraz tak egzotyczne jak: malaga, rustika.
Bogate i efektowne wykończenia z płyt warstwowych oraz estetycznie wykonane i w pełni funkcjonalne panele świetnie nadają się do budowy domów. Póki co w Polsce tego się nie praktykuje (poza kontenerami dla pracowników budów oraz mieszkaniami socjalnymi lub tymczasowymi dla ofiar kataklizmów), lecz na Zachodzie od dawna projektuje się domy właśnie z płyty warstwowej.
U nas płyty obornickie są królestwem budownictwa przemysłowego. W całym kraju stawia się z nich magazyny, hale produkcyjne, warsztaty, hipermarkety, pawilony usługowe, obiekty rolnicze i sportowe. Wszystko to z wykorzystaniem lekkich konstrukcji stalowych, które wywierają znacznie mniejszy niż cegły i beton nacisk na podłoże oraz ściany i dach budynków.